ارتودنسي

www.drsadreddini.ir

براكت شفاف ارتودنسي

براكت شفاف ارتودنسيلطفا كليك كنيد

براكت شفاف ارتودنسي به دو صورت شفاف يا همرنگ دندان يا همان سفيد در درمان ارتودنسي به كار مي رود. البته هنوز سيمي كه براي درمان به كار مي رود فلزي است. پس اين نوع از ارتودنسي به طور كامل نامرئي نمي باشد. بلكه ميزان ديده شدن را كاهش مي دهد كه مخصوصا اين كاهش ديده شدن در مشاهده از فواصل دور بيشتر است.
به طور كلي اگر دندان هاي شما بسيار روشن است ، استفاده از براكت هاي شفاف نماي بهتري ايجاد مي كند و اگر دندان هاي زردتري داريد از لحاظ زيبايي بهتر است از انواع هم رنگ دندان استفاده كنيد. ولي بهتر است در نهايت از نظر متخصص ارتودنسي استفاده كنيد. البته بايد بدانيد با استفاده از اين براكت ها فقط رنگ آنها متفاوت مي باشد و درمان ارتودنسي در نهايت به صورت معمولي و با سيم و كش انجام مي شود. اما استفاده از براكت هاي شفاف معايب هم دارد. به طور مثال معمولا درمان با براكت هاي شفاف به علت مشكلات تكنيكي معمولا بيشتر طول ميكشد. يكي از علت هايي كه باعث اين مشكل مي شود اين است كه چون اين براكت ها به شكستن حساس تر مي باشند. لذا معمولا متخصص ارتودنسي نيروي ضعيف تري اعمال مي كند كه باعث كند شدن درمان مي شود. همچنين شكستن هاي بيشتر اين نوع براكت ها هم روند درمان را كند مي كند.

به علت حجيم تر بودن براكت هاي شفاف امكان آزرده كردن بافت نرم لب و گونه هم بيشتر مي باشد. همچنين درمان ارتودنسي با براكت هاي شفاف هزينه بيشتري از براكت هاي فلزي دارد.
از معايب ديگر اين است كه با وجود استفاده از سيم هاي فلزي به صورت كامل ارتودنسي نامرئي محسوب نمي شود. درنهايت موادي كه در اين براكت ها از آن ساخته مي شوند مي تواند از آلومينامونوكريستال باشد كه شفاف تر است. يا از نوع پلي كريستال باشد كه سفيدتر مي باشد. البته انواع پلاستيكي هم قبلا وجود داشت كه به علت مشكلات زياد از بازار درمان ارتودنسي حذف شد.

در نهاين توصيه ما به شما اين است كه از متخصص ارتودنسي خود مزايا و معايب هر يك از اين روش ها را بخواهيد و نظر ايشان را در اولويت قرار دهيد.

 

www.drsadreddini.ir


برچسب: ارتودنسي، ارتدنسي، متخصص ارتودنسي، دكتر ارتودنسي، هزينه ارتودنسي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۷:۵۱ توسط:Dr Orthodontic موضوع: براكت شفاف ارتودنسي

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir